Sparta Szamotuły vs Spójnia Strykowo 2-0

2019-08-19
W świąteczny czwartek gościliśmy na naszym stadionie zespół Spójni Strykowo. Zespół naszego rywala zajął w poprzednim sezonie 9 miejsce zdobywając 30 punktów.
Nim zabrzmiał pierwszy gwizdek miała miejsce bardzo miła uroczystość. Sympatycy naszego klubu wręczyli z okazji 90 urodzin upominek Panu Henrykowi Henzlowi, który jest najstarszym aktywnym kibicem naszego klubu.
Potem do zmagań o ligowe punkty przystąpiły obydwie drużyny.Bardzo dobrze weszliśmy w mecz ponieważ już w 5min. strzeliliśmy bramkę. Jej autorem został Sławek Łuczek, który wykorzystał składną akcję całego zespołu. Co warte podkreślenia dla Sławka był to debiut w Sparcie i w pierwszym swoim meczu odrazu strzelił bramkę😊. Gratulujemy Sławkowi tego gola i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli cieszyć się ze strzelonych przez niego bramek. Jeszcze kilka razy mieliśmy okazję do zdobycia bramki. Najwięcej sytuacji miał Denis Maćkowiak, lecz w tym spotkaniu szczęście mu nie dopisywało. Na drodze do zdobycia bramki stawał bardzo dobrze interweniujący bramkarz a także słupek i poprzeczka. W 66min. Denis wykonywał rzut wolny a uderzona przez niego piłka trafiła w poprzeczkę , na szczęście do odbitej piłki dopadł Kacper Szmyt i z najbliższej odległości głową zdobył drugą bramkę dla Sparty. W przekroju całego spotkania byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, ale też nie ustrzegliśmy się błędów i mogliśmy przez to stracić bramkę.

Poniżej skrót meczu ze Spójnią Strykowo.