Remisowo z Lechią

2021-05-23
Środowy mecz z Lechią Kostrzyn to było spotkanie z serii ,, za sześć punktów” ponieważ obie drużyny są blisko w ligowej tabeli.
Niestety kibice zgromadzeni na stadionie nie obejrzeli żadnej bramki. Nie znaczy to, że mecz był nudny. Zarówno Sparta jak i Lechia stworzyły sobie kilka sytuacji, z których mogły paść bramki.

Z naszej strony najbliższy zdobycia bramki był Denis Maćkowiak, który dwukrotnie trafił w poprzeczkę, a raz w bardzo dobrej sytuacji uderzył zbyt lekko i bramkarz gości zażegnał niebezpieczeństwo.
Z drugiej strony Lechia także miała swoje sytuacje - a w co najmniej dwóch z nich nasz bramkarz Gracjan Kłos intuicyjnymi paradami uchronił nasz zespół przed stratą bramki. Z przebiegu meczu i ilości stworzonych sytuacji należy przychylić się do starego piłkarskiego powiedzenia, że ,, jak nie można wygrać to trzeba zremisować”

Tak więc skończyliśmy pasmo porażek i wreszcie zagraliśmy na ,, zero z tyłu”. Mamy nadzieję, że w sobotnim meczu w Śmiłowie także nie stracimy bramki i zdobędziemy tak potrzebne nam ligowe punkty.