Porażka w Niepruszewie

2019-11-25

NKS NIEPRUSZEWO – SPARTA SZAMOTUŁY    3 – 1 ( 0 – 1 )

W minioną sobotę na boisku w Niepruszewie Sparta zakończyła rundę jesienną sezonu 2019/2020. Zespół NKS-u okazał się mało gościnny ponieważ ulegliśmy zawodnikom z Niepruszewa w stosunku trzy do jednego. W czasie tego meczu potwierdził się fakt, że gdy szybko zdobywamy bramkę w późniejszej części meczu mamy spore problemy. Już w trzeciej minucie Denis Maćkowiak z rzutu wolnego zdobył dla Sparty bramkę na zero do jednego. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie jeszcze kilka sytuacji do zdobycia bramki, po zdobyciu jednej z nich sędzia odgwizdał spalonego a w kolejnych sytuacjach byliśmy naprawdę blisko gola. W drugiej połowie gra się wyrównała a gospodarze zdecydowanie atakowali. Ponownie strzeliliśmy gola lecz arbiter znowu dopatrzył się spalonego. Conajmniej dwa razy mogliśmy zdobyć gola lecz byliśmy bardzo nieskuteczni. Co nie udało się nam, wykorzystali gospodarze. Po serii błędów w 83 minucie straciliśmy bramkę. Ta sytuacja wprowadziła nerwowość w nasze szeregi co wykorzystali zawodnicy z Niepruszewa i strzelili nam kolejne dwie bramki. Byliśmy bardzo blisko lecz zgubiła nas nieskuteczność i brak koncentracji w ostatniej fazie meczu.
Mimo naszej porażki utrzymaliśmy pozycję lidera, ponieważ Błękitni Wronki tylko zremisowali w Skórzewie z drużyną Canarinhos jeden do jednego.
Po meczu na zaproszenie kibiców zawodnicy i sympatycy klubu spotkali się w budynku klubowym. Podsumowaliśmy rundę i wspólnie obejrzeliśmy mecz reprezentacji Polski.
Do połowy grudnia zawodnicy będą uczestniczyć w procesie roztrenowania a przygotowanie do rundy wiosennej rozpoczniemy się w połowie stycznia.