Zapraszamy na Andrzejki ze Spartą
.....

Sparta pamięta "kierasa"
.....

Mecz z Czarnymi Wróblewo przełożony na pątek 23 sierpnia
.....

Druga kolejka Poznańskiej Klasy Okręgowej w Dusznikach.....

Nasi niezawodni kibice Marek i Rafał odwiedzili boiska i stadiony naszych rywali 👌.....

Jeszcze tylko dwa tygodnie do inauguracyjnego meczu o pierwsze punkty w ramach rozgrywek poznańskiej klasy okręgowej. Spartanie przygotowują sie do rozgrywek od osiemnastego lipca. Przez ten czas odbyło sie kilkanascie treningów i rozegraliśmy dwa mecze sparingowe. Pierwszy mecz kontrolny odbył się w Koscianie gdzie ulegliśmy drużynie Obry w stosunku 4 : 3. Na boisku było widać, że zawodnicy wracają dopiero do swojego rytmu. Popełnialiśmy dużoniewymuszonych błędów i brakowało trochę sił, ale też kilka akcji z naszej strony zasugiwało na pochwałę. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Damian Cudaszewski, Denis Maćkowiak, oraz Adi Barański.

W minioną sobotę gościliśmy na naszym boisku zespół ,,Germani‘’ Kothen z Niemiec, który odbywał na obiektach Centrum Sportu krótkie zgrupowanie. Zespół Germani gra w Niemczech na podobnym poziomie rozgrywkowym jak nasz zespół w Polsce. 
Mecz poczatkowo prowadzony był na naszej połowie, ale szybko uporządkowaliśmy grę i zaczęliśmy dominować na boisku.

.....

Dużymi krokami zbliża się inauguracja sezonu 2019/2020 w poznańskiej klasie okręgowej. Wielkopolski ZPN, korzystając z przerwy rozgrywkowej, planuje na sezon 2019/20 ujednolicić liczebność Klas Okręgowych w województwie. Do tej pory, w zależności od okręgu, liczyły one 14 bądź 16 drużyn. Po przeanalizowaniu wszystkich możliwych wariantów, Wydział Gier i Ewidencji zaproponował zwiększenie składu Klas Okręgowych do 16 zespołów każda.

Takie rozwiązanie pozwoli na wprowadzenie jednolitych, czytelnych zasad awansów i spadków już od sezonu 2019/20. Jednocześnie, mając na uwadze fakt, że w nowym sezonie wszystkie rozgrywki prowadzone będą bezpośrednio przez Wielkopolski ZPN, podział grup ustalony zostanie wyłącznie na podstawie położenia geograficznego.
Według tego projektu SPARTA będzie grała w gr. 4 poznańskiej Klasy Okręgowej. 
Poniżej lista naszych potencjanych przeciwników a także mapka pokazująca gdzie będziemy gościć w nadchodzącycym sezonie.
Ostateczny kształt rozgrywek zostanie określony przez WZPN na zebraniu w dniu 11.07.

.....

Znamy już naszych rywali w czasie letniego okresu przygotowawczego. Pierwszy sparing gramy 20.07. w Koscianie z IV ligową Obrą. Tydzień później gościmy w Szamotułach zespół Germani Kothen z Niemiec, następnie w Szamotułach podejmiemy Sokoła Pniewy, a na tydzień przed rozgrywkami zmierzymy sie na własnym boisku z Kłosem Gałowo.

20.07.2019 Obra Kościan - Sparta Szamotuły godz 15.00
27.07.2019 Sparta Szamotuły – Germania Kothen godz 17.00
03.08.2019 Sparta Szamotuły – Sokół Pniewy godz 15.30
10.08.2019 Sparta Szamotuły – Kłos Gałowo godz 17.00

Start rozgrywek ligowych wstępnie został przewidziany na 15.08.2019.

.....

W sobotę o godz 14.00 gościliśmy w Konarzewie na przedostatnim meczu rundy wiosennej. Zespół Orkana bardzo dobrze radzi sobie w obecnym sezonie więc spodziewaliśmy się trudnej przeprawy. Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany. Inaczej niż w poprzednich meczach Sparta nie przeważała a gospodarze grali bardzo odważnie i wysoko w obronie. W początkowej fazie meczu stworzyli sobie nawet kilka sytuacji podbramkowych, jednak do przerwy to my strzeliliśmy dwie bramki. W odróznieniu do gospodarzy kluczowe podania były precyzyjniejsze a egzekutorzy konkretniejsi w sytuacjach podbramkowych. .....

W minioną sobotę o godz 17.00 odbyła się 24 kolejka klasy okręgowej. Sparta na swoim boisku podejmowała zespół Orła Granowo. Mecz piątej drużyny z drugą drużyną w tabeli był ciekawym widowiskiem a zawodnicy kilka razy za swoje akcje otrzymali od kibiców gromkie brawa. Spotkanie odbyło się według znanego nam już scenariusza – bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu Sparty a druga część meczu to już akcja za akcję i dużo przypadkowości w grze. 

.....

Strona 1 z 26 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>